DSpace User Registration
 

Institutional Repository of Zhytomyr National Agroecological University >
Інститути, факультети та підрозділи університету >
Науково-інноваційний інститут економіки і агробізнесу >
Матеріали конференцій >

Please use this identifier to cite or link to this item: http://ir.znau.edu.ua/handle/123456789/5529

Название: Формування засад соціально-економічної та еколого-продовольчої безпеки через ноосферні підходи суспільного розвитку
Авторы: Плотнікова, М. Ф.
Plotnikova, M.
Ключевые слова: гармоніне суспільство
динамічний віртуальний початок
мисляча матерія
психічна матерія
Issue Date: 2015
Издатель: Житомирський національний агроекологічний університет; Полісся
Библиографическое описание: Плотнікова М. Ф. Формування засад соціально-економічної та еколого-продовольчої безпеки через ноосферні підходи суспільного розвитку / М. Ф. Плотнікова // Органічне виробництво і продовольча безпека : [зб. матеріалів доп. учасн. ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф.]. – Житомир : Полісся, 2015. – С. 171–176.
Аннотация: Конференція в Іоханесбурзі в 2002 році «РІО+10» підтвердила, що жоден документ Конференції «РІО – 1992» не був виконаний за минулі 10 років, що головним чином зумовлено рівнем свідомості людей та здатністю брати відповідальність за своє життя та планету в цілому. А. В. Субетто стверджував, що «єдина модель, яка забезпечує сталий розвиток людства, дає стратегію виходу із екологічного тупика Історії у формі першою фази Глобальної Екологічної Катастрофи, яку переживає людство – це керована соціально-природна еволюція на базі суспільного інтелекту та освіченого суспільства». На думку автора, «людство, суспільство на Землі екологічно виживуть, якщо їх буття буде побудоване на принципах прийняття переваги духовних потреб над матеріальними та обмеження матеріальних потреб до рівня мінімально необхідного, що визначається нормативами збереження природи як базису життя на Землі». Іншими словами, «перед вченими, всім мислячим співтовариством... людства стоїть грандіозне завдання становлення нової ідеології, яка б мобілізувала людство на вихід з вже сформованого екологічного тупика Історії, який у внутрішньому соціальному плані є ринково-капіталістичний глухий кут людини, що сповідує першорядну цінність прибутку, задоволення, споживання, егоїстичного індивідуалізму» [14], а ноосферний підхід у забезпеченні буття суспільства є механізмом становлення такої «рефлексивногої свідомості» Людства, що піднімає його розум на рівень Відповідальності за збереження Життя на Землі.
URI: http://ir.znau.edu.ua/handle/123456789/5529
ISSN: 978-966-655-759-2
Appears in Collections:Матеріали конференцій

Files in This Item:

File Description SizeFormat
Organik_2015_171-176.pdf179,35 kBAdobe PDFView/Open
View Statistics

Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.

 

ISSN 2414-519X © 2014-2017 ZNAEU